Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy 5.02.2023: Siewierz, 29.01-4.02.2023. Poznaj najważniejsze informacje z Siewierza

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Siewierza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Siewierza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Siewierza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.01 a 4.02.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Elektronika z PRL-u powraca. Walkman, odtwarzacz VHS i Commodore 64 – te hity są warte krocie. Pamiętasz te sprzęty z lat 70., 80. i 90.?”?

Przegląd tygodnia: Siewierz, 5.02.2023. 29.01 - 4.02.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Elektronika z PRL-u powraca. Walkman, odtwarzacz VHS i Commodore 64 – te hity są warte krocie. Pamiętasz te sprzęty z lat 70., 80. i 90.?

Walkman, komputer Atari, Amiga czy Commodore 64, zegarek z melodyjką, magnetofony, winyle, dyskietki, kasety to hity lat 70., 80. i 90. XX wieku. Teraz wiele osób znowu po nie sięga i często kosztują krocie. Sprawdź, może masz w piwnicy czy pawlaczu u dziadków te elektroniczne gadżety. Zobacz, czy znasz i pamiętasz kultowe przedmioty z PRL-u oraz początku lat 90.

📢 Śnieżyca w woj. śląskim - nadciągnął Cyklon Piotr! Zrobi się niebezpiecznie i mroźno. Sytuacja na drogach bardzo trudna [03.02.2023]

Koniec tygodnia z wyjątkowo niebezpieczna i zmienna pogodą. Nad woj. śląskie nadciąga Cyklon Piotr. czekają nas śnieżyce, a w weekend płynie mroźne powietrze. IMGW wydało alerty niemal dla całego kraju. Na drogach są fatalne warunki!

📢 Tak mieszka Kamil Stoch. Tutaj lubi spędzać wolny czas skoczek. Góralski dom Kamila Stocha z widokiem na Tatry robi ogromne wrażenie

Kamil Stoch to trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich. Mimo że w tym sezonie Pucharu Świata nie osiąga spektakularnych wyników, jest uważany za jednego z najlepszych skoczków na świecie. Zobacz, gdzie mieszka na co dzień ulubiony sportowiec Polaków i jego żona Ewa Bilan-Stoch. Zajrzyj do góralskiego domu Kamila Stocha.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 5.02.2023: 29.01-4.02.2023 Siewierz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Siewierzu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 TOP 8 najbardziej niesamowitych zamków Dolnego Śląska. Gdzie straszy Czarna Prababka, w którym miejscu można spotkać Lancelota?

Niemal każdy turysta lubi zwiedzać zamki. Na Dolnym Śląsku jest ich ponad 120 – najwięcej w całej Polsce. Wybraliśmy dla Was 8 najbardziej niezwykłych dolnośląskich zamków, pełnych tajemnic, sekretów i ciekawostek. Gdzie na Dolnym Śląsku można stanąć oko w oko ze słynnym Lancelotem, zwiedzić tajemnicze podziemia lub niezwykły cmentarz założony w hołdzie zwierzętom? Zapraszamy do galerii 8 najbardziej niezwykłych zamków Dolnośląskiego.

📢 Tani weekend niedaleko Krakowa dla dwojga – 5 propozycji za mniej niż 750 złotych. Gdzie miło spędzić czas i co zwiedzić?

Jesteście zmęczeni wszechobecnym hałasem i pośpiechem, które funduje wam duże miasto? Jeżeli nie możecie pozwolić sobie na dłuższy urlop i wycieczkę w najdalsze zakątki świata czy kraju, dobrze zrobi wam dwudniowa wycieczka – tani weekend dla dwojga niedaleko Krakowa. Aby ułatwić wam zadanie, przygotowaliśmy 5 propozycji za mniej niż 750 złotych (wliczając transport i zakwaterowanie). Jak zorganizować niedrogi wyjazd do ciekawych miejsc blisko stolicy Małopolski?

📢 TOP 14 niesamowitych rynków w Polsce: najpiękniejsze, największe, najciekawsze miejskie place. Ulica, która udaje rynek i inne ciekawostki

Rynek to centralny punkt każdego miasta. Polskie rynki najczęściej są dziś zadbane, pełne zabytków i niezwykłych historii. Zebraliśmy dla Was 14 najbardziej niezwykłych polskich rynków, które zachwycają pięknem, zdumiewają nietypowym kształtem, zaskakują rekordowymi rozmiarami. Który polski rynek miejski jest największy albo najdłuższy, które wielkie miasto formalnie nie ma rynku, co warto zobaczyć przy najsłynniejszych placach miejskich w Polsce? Zapraszamy do galerii: TOP 14 niesamowitych rynków w polskich miastach.

📢 Co robić w Polsce? Najciekawsze wydarzenia 2023 roku. Te miejsca warto odwiedzić, by przeżyć coś niesamowitego

Chociaż wielu z nas planując urlop szuka ciekawych wydarzeń za granicą, w Polsce także ich nie brakuje. Rodzime imprezy mogą równać się z tymi światowymi – warto wziąć to pod uwagę podczas planowania dni wolnych. Gwarantujemy, że po udziale w tych zabawach odkryjecie nasz kraj na nowo i… zakochacie się w nim bez pamięci. Co robić w Polsce? Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia 2023 roku – te miejsca warto odwiedzić, by przeżyć coś niesamowitego.

📢 W siedzibie głównej Dziennika Zachodniego debatowano o bezpieczeństwie energetycznym

Występujący w imieniu spółek energetycznych prezesi Węglokoksu i Tauronu oraz reprezentant Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach rozmawiali w siedzibie Dziennika Zachodniego o bezpieczeństwie energetycznym Polski.

📢 Wylewasz zużyty olej do zlewu lub toalety? To błąd. Nie wiesz gdzie wyrzucić niektóre rzeczy? Podpowiadamy, sprawdź co zrobić z olejem

Segregacja śmieci, chociaż niezwykle ważna, potrafi nieraz sprawić wiele kłopotu. Nie tylko w związku z koniecznością zmieszczenia w mieszkaniu 5 pojemników na różne odpady. Kolejny problem zaczyna się, kiedy nie do końca wiadomo, co zrobić z produktami kłopotliwymi. Co zrobić z przesmażonym olejem, resztkami farb albo żwirkiem z kuwety? Warto pamiętać, że zasady segregacji mogą się różnić w poszczególnych gminach. Gdzie więc wyrzucać produkty, kiedy nie jesteśmy pewni, co z nimi zrobić?

📢 Najbardziej niezwykłe zamki w Polsce. TOP 11 tajemnic i ciekawostek. Gdzie leży polski Tadż Mahal, w którym zamku grozi klątwa konia?

Polska jest pełna niezwykłych zamków, a niektóre są tak dziwne, że aż trudno uwierzyć w opowiadane o nich historie. Zebraliśmy dla Was listę 11 najbardziej niezwykłych opowieści, tajemnic i ciekawostek związanych z polskimi zamkami od Bałtyku po podnóże Tatr. Który polski zamek wzorowany był na słynnym Tadż Mahal, gdzie grozi klątwa konia, co zostawił po sobie Kopernik w Olsztynie i czego szukał na Dolnym Śląsku ojciec nazistowskiego programu rakietowego? Poznajcie naszą listę TOP 11 tajemnic i ciekawostek polskich zamków.

📢 Zobacz patodeweloperkę po polsku. Dlaczego doszło do tych absurdów? Na widok tych osiedli złapiesz się za głowę

Patodeweloperkę, czyli absurdalne budynki i osiedla, na których nie da się żyć, można spotkać w całej Polsce. Prezentujemy najbardziej uderzające przykłady osiedli projektowanych bez choćby chwili namysłu nad tym, jak w tych budynkach będzie mieszkało się ludziom. Czy planowane zmiany w prawie ukrócą takie praktyki?

📢 Słowacja: atrakcje na zimową wycieczkę. Miejsca blisko polskiej granicy, które warto odwiedzić: Tatralandia, lodowa świątynia i inne

Co roku wypoczywacie w krajowych górach i znacie już każdą ich atrakcję? Jeśli odpowiedź brzmi „tak", na pewno zainteresują was atrakcje Słowacji. Są idealne na zimową wycieczkę i znajdują się bardzo blisko polskiej granicy – wystarczy wsiąść w samochód, wyruszyć w drogę i urozmaicić sobie czas wolny. Miejsc do odwiedzenia jest naprawdę wiele – wśród nich Tatralandia, lodowa świątynia, zabytek UNESCO i inne – zobaczcie sami.

📢 15 najczęstszych błędów w czasie podróży samolotem. O tych rzeczach musisz pamiętać, by uniknąć stresu i komplikacji przed i w trakcie lotu

Lotnisko i samolot to coraz częściej nieodłączne elementy naszych wakacji, urlopów czy city breaków. Mimo tego pasażerowie samolotów nadal popełniają wiele błędów, gaf i wpadek, które komplikują podróż, a czasem nawet uniemożliwiają wylot. Jak uniknąć stresu i utraty pieniędzy w czasie podróży lotniczej? Poniżej przedstawiamy 15 błędów, najczęściej popełnianych przez turystów przed, w czasie i po podróży samolotem. Jak przygotować się do lotu, czego nie robić w powietrzu? Podpowiadamy.

📢 Używana Honda Civic X (2017-2021). Wady, zalety, typowe usterki, sytuacja rynkowa

Honda Civic z generacji na generację zmieniała się dość wyraźnie. W porównaniu do kolejnych generacji np. Volkswagena Golfa, które były ewolucją poprzednich wersji, japoński kompakt zawsze fundował swoim odbiorcom zastrzyk nowości. Raz ciekawszych, raz przesadzonych, ale nigdy nie było nudy. Z dziesiątą generacją jest podobnie i trzeba przyznać, że jest to jedno z ciekawszych aut w segmencie. Czy warto rozważyć jej zakup?

📢 Tanie noclegi w Zakopanem i okolicach. Porównaliśmy ceny w 14 miejscowościach i 8 schroniskach w Tatrach. Gdzie zapłacimy najmniej?

Przed wyjazdem w Tatry na ferie lub zimowy urlop warto sprawdzić, gdzie ceny noclegów są najniższe. Porównaliśmy koszty, jakie trzeba ponieść, wynajmując pokój w 14 rożnych miejscowościach na Podhalu u podnóża Tatr, w tym w samym Zakopanem, Bukowinie i Białce Tatrzańskiej, Nowym Targu, Kościelisku, Szaflarach i Chochołowie. Ustaliliśmy, w której miejscowości pod Tatrami noclegi są obecnie najtańsze. Sprawdziliśmy też aktualne ceny w schroniskach górskich. Ciekawi Was, które z nich ma najlepsze ceny? Zapraszamy do naszej analizy cenowej.

📢 GDDKiA negatywnie zaopiniowała zamiar podniesienia stawek opłat za przejazd autostradą A4. Niestety, nie może tego zabronić

Nie po raz pierwszy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad negatywnie opiniuje wniosek koncesjonariusza autostrady A4 między Katowicami i Krakowem. Chodzi o zamiar podniesienia stawek za przejazd A4 zgłoszony przez Stalexport Autostradę Małopolską. GDDKiA uważa, że podwyżka jest niezasadna i negatywnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa na drogach. Stalexport wcale nie musi stosować się do tej opinii. Postępowanie w tej sprawie zapowiada prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sprawdzi czy SAM nie nadużył pozycji dominującej w tej kwestii.

📢 Ocena pracy nauczyciela. Na czym polega? Jaka jest procedura oceniania i o co chodzi z wartością punktową? Wyjaśniamy nowe przepisy

Ocena pracy nauczyciela z powodu zmiany systemu awansu zawodowego nauczycieli również uległa zmianie w 2023 roku. W rozporządzeniu pojawiły się m.in. nowe kryteria oceny pracy nauczycieli, a także regulacja dotycząca wartości punktowej dla poszczególnych kryteriów. Ta ostatnia zmiana budzi obawy związków zawodowych. Znamy ich stanowisko po rozmowie z MEiN. Wyjaśniamy także, jak wygląda procedura oceny nauczyciela w 2023 roku oraz, jakie przepisy regulują te zasady.

📢 Detergenty do prania i zmywania. Zrobisz je z kilku składników, są wydajne i ekologiczne. 4 proste przepisy na domowe środki czyszczące

Pranie, zmywanie, sprzątanie to czynności, które niekoniecznie sprawiają radość, nawet jeśli większość pracy wykonują za nas maszyny. Przy okazji używamy do tego detergentów, które niekoniecznie są przyjazne dla planety. To jednak można zmienić. Zamiast kupować, zrób swój własny proszek do prania, kostki do zmywarki czy do toalety. Nie zajmuje to dużo czasu, jest lepsze dla środowiska, nie kłuje też w portfel tak bardzo, jak mogłoby się wydawać.

📢 Narty w Małopolsce: nowe miejsce na zimową zabawę. Trasy zjazdowe pod szczytem Babiej Góry zostaną udostępnione od soboty 4 lutego 2023

Ferie zimowe w Małopolsce trwają w najlepsze. Świetnie się składa, że właśnie od soboty 4 lutego 2023 r. zostaną udostępnione nowe trasy narciarskie dla miłośników białego szaleństwa z regionu i całej Polski. Na otwarcie stoków zdecydowały się władze Babiogórskiego Parku Narodowego. To pilotażowy sezon – od zachowania narciarzy będzie zależeć, czy trasy zostaną udostępnione także w kolejnych latach.

📢 Lot z dzieckiem – jak się do niego przygotować? Dokumenty, bilety, przydatne gadżety i sposoby na uspokojenie malucha

Podróże z maluchem mogą być wyczerpujące zarówno dla niego samego, jak i dla rodziców. Jeżeli rodzinny wyjazd spędza wam sen z powiek, w naszym artykule znajdziecie wiele przydatnych informacji na temat tego, jak przygotować się do lotu z dzieckiem. Jakie dokumenty zabrać? Ile kosztują bilety dla niemowląt? Co spakować i jak uspokoić malca w trakcie rejsu? Odpowiedzi na wszystkie te pytania udzielamy w poniższym tekście.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na siewierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto