Siewierz Jeziorna – dlaczego warto zamieszkać w tej dzielnicy?

Materiał informacyjny murapol.pl
Na mapie polskich miast jest jedna dzielnica, którą śmiało możemy nazwać unikatową – Siewierz Jeziorna. Powstające w niej mieszkania są zaprojektowane i budowane zgodnie z poszanowaniem zasobów naturalnych, aby stworzyć w pełni przyjazne osiedla dla mieszkańców. Jakie udogodnienia czekają na nabywców lokali w Siewierzu Jeziornej? Przeczytaj i zdecyduj, czy to Twoje nowe miejsce na Ziemi.

Ten unikatowy i jedyny w Polsce projekt urbanistyczny swoją inspirację czerpie m.in. od brytyjskiego miasta Poundbury, powstałego z inicjatywy księcia Karola, który swój plan przedstawił w jednej ze swoich książek. Idea tego zrównoważonego miasta opiera się na kompleksowych działaniach m.in.: w obszarach infrastruktury, budownictwa czy architektury każdego mieszkalnego budynku. Siewierz Jeziorna zachwyci każdego, kto przynajmniej raz odwiedzi to urokliwe miejsce usytuowane blisko natury, w pobliżu Zalewu Przeczycko-Siewierskiego. Dodatkowym atutem jest m.in. przystań nad jeziorem z piaszczystą plażą, która pozwala poczuć się jak nad Bałtykiem.

Siewierz – mieszkania na sprzedaż w dogodnej lokalizacji

Deweloperzy oferujący mieszkania na sprzedaż w Siewierzu dostrzegli potencjał w tej lokalizacji – na skraju województw śląskiego i małopolskiego. Dzięki temu z Katowic można tutaj dojechać tylko w 20 min, a z Krakowa w niecałą godzinę. Ponadto w dalszych podróżach pomocne będzie lotnisko w Pyrzowicach, oddalone zaledwie kwadrans drogi autem. Proponowane mieszkania na sprzedaż, to nie tylko unikalny wybór z bogatego rynku pierwotnego nieruchomości, ale także decyzja o zamieszkaniu wśród malowniczych widoków z czystym powietrzem, bez smogu.

Dlaczego warto kupić mieszkanie w Siewierzu Jeziornej? Sprawdź ecodzielnicę!

Wyjątkowość tej dzielnicy przejawia się na każdym kroku. Warto wspomnieć, że na próżno będzie tu można szukać gigantycznych reklam, miejskiego chaosu czy natężonego ruchu ulicznego. Osiedle zyska układ ulic, punktów handlowych i usługowych dostosowany do ruchu pieszego, aby wszyscy mieszkańcy wygodnie i szybko załatwili swoje codzienne sprawunki. Rzadsze korzystanie z samochodów przełoży się także na obniżenie emisji CO2 i zwiększy aktywność fizyczną mieszkańców dzielnicy miasta Siewierz.

Na uwagę zasługują także udogodnienia mające na celu ograniczenie wykorzystywania zasobów naturalnych. Jednym z takich rozwiązań jest gromadzenie wód opadowych i roztopowych z terenu miasta do ponownego wykorzystania. Będzie się to odbywało poprzez oczyszczenie i zebrania wody do podziemnego, przelewowego zbiornika, by następnie wykorzystać ją do nawadniania zielonych części dzielnicy.

Świadomość konieczności ochrony zasobów naturalnych i dbałości o środowisko w codziennych czynnościach wzrasta wśród Polaków.

– Włączenie Grupy Murapol w realizowanie unikatowego w skali Polski projektu pierwszej ze zrównoważonej dzielnicy było słuszną decyzją. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest także lokalizacja i możliwość zaspokojenia potrzeby ciszy i spokoju w mieszkaniowym wnętrzu. Osiedle Siewierz Jeziorna zachęca także do codziennej aktywności poprzez ścieżki biegowe, place zabaw dla dzieci, naturalne łąki czy zaaranżowany psi park, bez potrzeby udawania się na drugi koniec miasta. Poza atutami wynikającymi ze specyfiki tego projektu, jako deweloper oferujemy dodatkowe udogodnienia, jak home management system, dający możliwość instalacji rozwiązań z zakresu automatyki mieszkaniowej, czy pakiet antysmogowy, chroniący powietrze wewnątrz lokali przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. – wyjaśnia Wioleta Rok-Raba, kierownik działu sprzedaży Grupy Murapol w Siewierzu. Deweloper w inwestycji Murapol Siewierz Jeziorna oferuje lokale o zróżnicowanych układach i metrażach, od kawalerek aż po 4-pokojowe mieszkania.

Dodaj ogłoszenie